CoalaWeb Traffic

1.png1.png4.png3.png2.png3.png1.png
Dziś86
Wczoraj83
W tym tygodniu515
W tym miesiącu1426
Razem1143231

Visitor Info

  • IP: 3.239.233.139
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

15-01-21

Program dla grupy szkoleniowej 

Program dla grupy turystycznej 

 Program dla grupy szkoleniowej  opiera się na  wymaganiach Polskiego Związku Żeglarskiego na stopień żeglarza jachtowego.

Program obejmuje zajęcia teoretyczne z przedmiotów egzaminacyjnych: przepisy, wiadomości o jachtach żaglowych, teoria żeglowania, locja , meteorologia i ratownictwo. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, filmów szkoleniowych, pokazów sprzętu żeglarskiego i pokazów ratownictwa.
Zajęcia praktyczne (przynajmniej 80 godzin pływania) odbywają się w 4-5 osobowych wachtach, których skład jest niezmienny i do każdej przypisany jest na stałe instruktor. Wachty w takim samym składzie przystępują do egzaminu. Zajęcia odbywają się zarówno na jachtach otwartopokładowych (omega) jak i w późniejszym etapie szkolenia - kabinowych (orion, nash 20). Nauka praktyczna obejmuje: przygotowanie jachtu do żeglugi, manewrowanie jachtem pod żaglami i z użyciem silnika pomocniczego, dowodzenie załogą.

Cykl szkolenia realizowany jest zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu i Turystyki i przygotowuje do uzyskania stopnia Żeglarza Jachtowego.
Dla osób które ukończyły 14 lat istnieje możliwość zdawania egzaminu na stopień żeglarza jachtowego przeprowadzanym przez Komisję Egzaminacyjną Polskiego Związku Żeglarskiego. 
Patent żeglarza jachtowego uprawnia do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych (łącznie z pomocniczym silnikiem) po wodach śródlądowych bez ograniczeń, oraz po wodach morskich jachty do 12 m długości w odległości 2 mil od brzegu w porze dziennej. (Na podstawie Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9.04 2013 roku)
 Grupę turystyczną stanowią uczestnicy posiadający już patenty żeglarza jachtowego. Program opiera się na organizacji aktywnego wypoczynku  z elementami szkolenia żeglarskiego.

Grupa turystyczna:
uczestniczy w rejsach turystycznych po Zalewie Koronowskim. Spędzając miło czas na jachtach kabinowych doskonali swoje umiejętności, poznając jednocześnie walory turystyczne tego urokliwego akwenu
bierze udział w regatach żeglarskich poprzedzonych szkoleniem teoretycznym z przepisów i taktyki regatowej prowadzonym przez doświadczonych regatowców

 

uczestniczy w samodzielnych pływaniach po akwenie szkoleniowym pod nadzorem instruktora doskonaląc praktyczne umiejętności manewrowania jachtem

 

Członkowie grupy turystycznej mają prawoi brać udział w zajęciach organizowanych dla grupy szkoleniowej w celu powtórzenia i uzupełnienia przydatnych dla żeglarzy wiadomości.
  
Program dla grupy turystycznej może być dopasowywany do indywidualnych wymagań grupy (w miarę technicznych możliwości)
Zajęcia wspólne dla obu grup
- ogniska żeglarskie
- kąpiele na strzeżonym kąpielisku
- ciekawe konkursy
oraz wiele innych niezapomnianych atrakcji

 

Design byFxDesign Producent rolet