CoalaWeb Traffic

1.png1.png4.png3.png2.png3.png9.png
Dziś94
Wczoraj83
W tym tygodniu523
W tym miesiącu1434
Razem1143239

Visitor Info

  • IP: 3.239.233.139
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

15-01-21

Obozy żeglarskie odbywają się na terenie Portu Jachtowego OŻ PTTK PASAT w Koronowie -  Pieczyskach, który stanowi kompleksowe zaplecze dla działalności żeglarskiej Oddziału.

Na terenie przystani znajdują się:

Pole namiotowe

Na terenie obozowiska rozstawionych jest przynajmniej 10 namiotów typu NS przeznaczonych dla uczestników obozu oraz kadry. Namioty rozstawione są w dwóch rzędach w odstępach wymaganych przepisami przeciwpożarowymi. Na placu dostępny jest podręczny sprzęt gaśniczy. Obozowisko oddzielone jest ogrodzeniem od pozostałej ogólnodostępnej części portu, prawo wstępu na teren obozowiska w czasie turnusu mają tylko uczestnicy i osoby związane z organizacją obozu. Teren obozowiska jest nocą oświetlony

 

Świetlica
 
Do dyspozycji uczestników obozu pozostaje świetlica wyposażona w telewizor, odtwarzacz DVD, sprzęt nagłaśniający, komputer, projektor multimedialny oraz rzutnik folii. W świetlicy odbywają się zajęcia teoretyczne, egzaminy, projekcje filmów szkoleniowych i fabularnych, dyskoteki. Świetlica jest także dostępna dla uczestników w czasie wolnym od zajęć.

 

Pomosty
 
Na terenie portu znajduje się pięć pomostów (stały-drewniany oraz cztery pływające) na łącznie ponad 80 miejsc cumowniczych, przy których stacjonują jachty OŻ PTTK PASAT. Na obu pomostach znajduje się sprzęt ratunkowy.

Sanitariaty
 

 

Dla uczestników obozu dysponujemy pomieszczeniami sanitarnymi składającymi się z toalet (kabiny WC oraz umywalki) oraz pryszniców (kabiny prysznicowe oraz umywalki). We wszystkich pomieszczeniach sanitarnych znajduje się instalacja z bieżącą ciepłą i zimną wodą.

Stołówka
 
Stołówka jest jedynym obiektem nie leżącym bezpośrednio na terenie portu. Mając na uwadze dbałość o jakość wyżywienia od wielu lat stołujemy się w zaprzyjaźnionym Domu Wypoczynkowym POLONEZ położonym około 150 metrów od przystani. Ośrodek dysponuje w pełni wyposażoną kuchnią oraz klimatyzowaną stołówką, w której serwuje dla uczestników obozu smaczne i pełnowartościowe posiłki.
Ognisko
 
Na skraju Portu Jachtowego znajduje się miejsce, gdzie żeglarze spotykają się przy ognisku, by przy dźwiękach gitary miło spędzać wieczory. Również uczestnicy naszych obozów kilkakrotnie w ciągu każdego turnusu spędzają wieczory przy obozowym ognisku śpiewając, dyskutując (nie tylko o żeglarstwie) i racząc się pieczonymi kiełbaskami. W końcu czym byłby obóz bez ogniska?

 

 

 

Kąpielisko strzeżone
 

Uczestnicy naszych obozów korzystają ze strzeżonego kąpieliska MOSiR Koronowo oddalonego około 200 metrów od Portu Jachtowego. Pływania odbywają się tylko w zorganizowanych grupach pod opieką obozowego ratownika oraz instruktorów

Design byFxDesign Producent rolet